19-20.10.2019 - Stranik

Letové dni 2019
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

19-20.10.2019 - Stranik

Príspevok od užívateľa Rebro »

Uz som davno nic nepisal co? Tento rok som tomu bezmotorovemu moc nedal. Ale tak na konci sezony som si trosku isiel napravat resty.
Povodne som chcel sobotu stravit so ziakmi vo vycviku. Ale na Teplicky gradient vetra ukazoval 6-7ms a narazy 9ms tak som to radsej odpiskal, aby sa nahodou neoplasili. Ako nahradny program som zvolil Stranik. Dohodol som sa s Kamikadzem a Standom ale tak pekne poobede, ze si dame take kludne zletiky pripadne lietanie pri zapade slnka. Navyse Vrabec organizoval "Zatvaranie neba" takze bolo postarane i o vecerny program. Na kopci stretavame zname tvare, Netopier3, Milan Uhler, par Poliakov,...
Zas sa do luftu dostavam medzi poslednymi, uz mi to pride ako nejake prekliatie. Fuka celkom sviezo, okolo 5ms obcas narazy. Kratky beh na mensom uhle a uz to leti. Kridlo akoby po starte do niecoho narazilo a neviditelna ruka ma zdrapila a na 2x vytiahla nad start. Pridal som sa k skupine rogal bez padackarov, ktori tam bojovali za svk zavesne lietanie. Moc kludu tam teda nebolo, pri tak silnom vetre sa prejavi rotor od Martiniek takze chvilu kludne stupas a hned dostanes sajbu do kridla nech sa nenudis. Par vyletov i do okolia. Celkom to tam drzalo. Od prveho momentu mi je zima, bo som si nedal neprefucavu bundu, tak pomaly idem na pristavacku. Obletel som si fabriku a klesalo to tak prijemne pomaly. Ale aspon sa podarilo trafit pristavacku :) Aj som mal taky krasny moment, ze som pri Dubni nad dedinou letel so sokolom a nakoniec som zistil,ze kamera bola cely cas vypnuta. :-/
Nedela:
Na nedelu hlasili este silnejsi vietor nez na sobotu, takze sme si spravili vylet na Budatinsky zamok a obzreli remeselne trhy, ktore sa tam konali. Medzitym dorazila vyprava z BA - Tarek, Maros, MatoK, Ondro. Fukalo hodne agresivne tam sme zvazovali ci ist do toho. Ked sme dosli na pristavacku po druhe auto, tak Tarek uz isiel do luftu. Akurat pristal nejaky poliak, ze to bardzo fajne, pokojnejsie nez vcera. Tak utekame na kopec, dnes sa tada bude lietat.
Rychlo rozkladame, a do luftu ide MatoK na UNE, Maros, potom Stando, a idem spravit podporu Ondrovi na start. Som v uplnom soku, pretoze ho nemusim hodinu a pol presvedcat, ze lietat vie a moze startnut. Tri krat si odpluje a uz je vo vzduchu. Maros leti na pristavacku, ze s nim riadne kmase a nepaci sa mu to. Chlapci co su vyssie tak hovoria, ze je to pokojnejsie nez pred startom.
Kedze som svou davku strachu a telocviku dostal uz vcera, rozmyslame, ze to zlozim spolu s Kamikadzem. Uz som mal kameru dole, ked mi Ondro krici ze nech idem za nim :) Tak som anmontoval ju naspat, obliekol sa a postavil na start :) Troosku to kmasalo, ale nasiel som chvilku a vystartoval. Zas ten vytah ale zdalo sa mi to menej nerzovne i napriek silnejsiemu vetru. v takych 300m nad kopec som zazil celkom prijemne svahove prudenie. Ked v tom kridlo zastavol a prepadlo sa cumakom k zemi. No harmatanec to bol. Ako.. bolo to pokojnejsie nez den predtym, ale zas ked to prislo, tak to udejilo o to vacsou silou. Chvilu som sa povozil a isiel pristat. Nad dedinou bol zas klud. Ale vyklesat to nechcelo velmi. Ale pri fabrike som si nasiel jedno take miestecko :) Len sranda, ze Stano ho nasiel tiez a tak sme dvaja naraz pristavali. Ja som trosku posvahoval nad stromami pri pristavacke a vyrazil na pristatie. Z vysky 20m som preklzal co sa len dalo. Ale pekne pristatie bolo ako za odmenu. Krasne zatvaranie neba na Straniku. Dakujem vsetkym co tam v tento vikend prisli lietat.
Letu zdar!
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19-20.10.2019 - Stranik

Príspevok od užívateľa eduardo »

Kúp si šprcku a né neprefucavu bundu. :lol:

Napísať odpoveď