Háj 09.02.2020

Letové dni 2020
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa juraj »

Predpoveď sľúbila pekné počasie a aj to dodržala. Ráno sa síce plánovanej účasti vzdali Laco a Braňo, ale na poslednú chvíľu sa prihlásil Edo. Martin priviedol šoféra Rolanda a plní optimizmu sme vyrazili. Ten nás prešiel pri výjazde z Hája na planinu. Akosi mi nedocvaklo, že posledné dni boli v noci mrazy a aký to má účinok na zjazdnosť toho krátkeho úseku. Pri poľovníckej chate došiel Daewu dych (ale hlavné trakčné schopnosti) a museli sme to otočiť. Od kostola v Háji si na výnos Martin netrúfol, ale spolu s Rolandom mne aj Edovi významne pomohli vynáškou postrojov. Takmer sa mi podarilo Eda uštvať ( :D ). Plný následnej eufórie (na štarte pekne fúkalo) som si zabudol skontrolovať vietor na pristátí a na svoju chybu som prišiel až pri pristávaní po krátkom zleťák extended, keď som sadal proti kopcu. Na svah začalo fúkať až keď sme dobalili krídla :( .
Bodku za dňom a v podstate aj za Hájskou sezónou sme dali sme dali v Orgováne. Nevadí, síce sme nepolietali, ale trochu sme si potrénovali (ono to nebolo nič hrozné, čistý čas výstupu som mal 31 minút plus dve asi trojminútové prestávky) a vyvetrali sa.
https://photos.app.goo.gl/DjiNFAfcb9wTL5hM9

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa eduardo »

Áno, áno dnes bol krásny deň. Na lietanie a iné športy. Takže keˇže mi bolo málo, zakončil som ho na ...tu https://photos.app.goo.gl/h3LzgTqsznc8SdjD9

https://photos.app.goo.gl/jX6PFyiRKsn2PrSH9
Takže som sa "dorazil" statočne, ako sa patrí.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa Laco »

Super chalani, gratulujem.
Ja som koli smutnej rodinnej akcii dnes nebol, ale dlhodoba predpoved na buducu sobotu predpoklada regulerny "drson-day". Bolo by to dostojne zakoncenie hajskej sezony. Bol by predbezny zaujem? Poskytnem Atlasa...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edo, kde je ta lyzovacka?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa juraj »

sidewinder napísal:
Po Feb 10, 2020 8:15 am
Edo, kde je ta lyzovacka?
Jahodná, kde inde?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco neviem, neviem či by som regulérny drsoň day zvládol.
Majo bol som na Jahodnej. Výnimočne bez detí, takže som si to patrične užil pri parádnej rýchlosti. Vybláznil som sa do sýta, len škoda že ten kopec je taký krátky. Kým som nabral rýchlosť, už som musel brzdiť, po dvoch oblúčikoch 😀

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Nevedel som z toho identifikovat jahodnu.. super, ze idu.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ale ak nebude mrznúť aby mohli zasnežovať, či nebodaj nenasneží prírodný, tak dlho nepôjdu. Síce na zjazdovke to vyzerá, že je ako tak snehu dosť ale v lyžiarskej stope na vleku už vidno pod snehom listy a konáre ....
A inak nedeľa večer je super čas, lebo tam niesú lyžiarske školy, ktoré keď cez týždeň ide dole svahom 5 vláčikov po cca 5-6 detí za inštruktorom, tak to sa ani nedá lyžovať.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Háj 09.02.2020

Príspevok od užívateľa Chefo »

Pekny den chalani. Ste si dali do tela. Gratulujem :)

Napísať odpoveď