Bučie 12.4.2020

Letové dni 2020
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Bučie 12.4.2020

Príspevok od užívateľa jaro »

Cestou na kopec minam policajtov pri Gregorovciach, nestihli reagovať a zastavovať, aj som brzdil ...
Na kopci som pred 11.00, Čakám, sledujem slabí vietor. Skladám kontrolujem, beriem AM radio a prešovsku frekvenciu. Teda nebol som si istý, tak volám na vežu a pani mi dala frekvenciu. Evidentne niečo ako rogalo nepoznala.
Závany sú ale aj studený vietor. O 13tej obliekam, pridávajú sa aj diváci, turisti. Teda ta korona je na niečo dobrá, dostane ľudí na kopce a do prírody.
Ale aj Lesnú stráž.
Štart v pohode proti trom flerkam. Málo stúpam, klesám. Popred štart sa mi to nepáči. Na západnom rebre to zaberá, dostávam sa nad hrebeň. Idem ku krížu a v zákrute proti vetru narážam na niečo ... vario je vybielené a ja plajem ako handra, čakám ako to skončí, padám a otáčam aby som to znova napichol trocha ale už zo strany. Vyvážam sa pár stoviek a letím na PO. Skúšam rádio, beží, akurát radar a nie twr. Mam sa preladiť, davam negativ tak ostavame na pôvodnom. Nad Jarovnicami krásne 3-4 metre, z 2450 utekám aj ked to stupa ďalej. Mením plán letieť na SV, mimo okresu, otáčam na Veľku stráž. Aj nad hradom točím, je tu veľa bublín ale všetko už letí dozadu.
Zosilnuje to v 1500 na 40 km. Tak sa chystám dole, ruším zámer vrátiť sa ku Šarišu, vo vetre treba rovinu. 1200 m vytrácam veľmi dlno. Všade to stúpa a bublinkuje. Pristávam pri dialnici, radšej za drôtami, aby som na ne videl. V troch metroch nad zemou skúšam preklopenie, nem dobre, krídlo pláva a pláva, priťahujem a systémom behom dozadu dobieham a chvalabohu kladiem hrazdu. Ešte bojujúci s vetrom a krídlom, odpovedám veži popravde, všetko OK.
Kus ma mrzí že som neporobil srandičky okolo hradu pre turistov. Ale kým som zbalil, vietor ešte kus pridal. Tak som rád že je všetko ako má byť. Az na túto okresnú karanténu.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Bučie 12.4.2020

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Paráda Jaro. Som rád, že Búčie fungujú.😉

hufi
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St Apr 23, 2014 12:25 pm

Re: Bučie 12.4.2020

Príspevok od užívateľa hufi »

Jak je videt,dobrych kopcu je na Vychode vic nez dost.....uz staci jen vic mladych rogalistu co zacnou litat a bude nas vic a nevymreme jako Brontosauri........
Jaro gratulace za letik s propagaci.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bučie 12.4.2020

Príspevok od užívateľa jaro »

Dakujem chlapci, dufam že sa čoskoro zídeme na kopcoch všetci.
Ešte pár postrehov a informácii.
Volal som na vežu a overoval som si frekvenciu. Pani mi povedala frekvenciu a kedže som si zase nepamatal aka frekvencia je na mojom kanale PO TWR tak som si ju naladil v normalnom mode mimo pamate. Samozrejme vo vzduchu s ami ozval PO RADAR a chcel aby som sa preladil na vežu. Samozrejme moje možnosti na preladenie boli slabé a negatívne. Ale pán na PO RADAR bol ústretoví a všetko dobe dopadlo. Myslím že pani pomýlilo to že som jej hovoril že poletím z Braniska do PO a preto ma dala na riadenie z vonka. Nevadí nabudúce ju už nepopletiem. Ešte si niektoré ich postupy overím a dám info.
Teda PO TWR 135,500 MHz a PO RADAR 134,325 MHz
Ešte ku dobrým kopcom. Máme veľa dobrých kopcov, ale pre kategorie krídel Atlas a Magik. Ked ma včera pred štartom vymlátilo, hneď som vedel že ja dole pristávať nebudem. Luka, pole, je to veľké ale priblíženie v tej termike, v tej dennej hodine, s krídlom RX, nie je to žiadna slasť. Ak by som šiel ale dole, tak zvyknem pristávať na južnom začiatku dediny Lipovce na východnej strane cesty. Je to pri J vetre mierne do kopčeka a myslím že tam je viac možností na skracovania a priblíženie. Darmo chceli sme výkonné krídla, musíme lietať a nie pristávať.
Preto si myslím, že vzhľadom na zahraničné výjazdy, ich terény, je to vonku podstatne lepšie nastavené a pripravené. My sa tu musíme naťahovať po krkahájoch za predpokladu že stále niečo hrozí. O to viac si cením snahu chalanov dať dohromady viac štartovísk. Verím tomu že prejde divoká doba, treba vydržať a byť pripravený. Každý nech prispieva svojou malou troškou.

Napísať odpoveď