Lanzarote 2021

Letové dni 2021
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2021

Príspevok od užívateľa juraj »

eduardo napísal:
Pi Dec 10, 2021 7:49 pm
Chlapi... značka krídla je taká nepodstatná vec... mňa by zaujímalo, kto je tá malá, čierna, prítulná mačič... dievčina na spoločnej fotke. :(
Edo, Ty si nejaký divný, vtáky by Ťa mali zaujímať....

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2021

Príspevok od užívateľa eduardo »

Áno, však ma zaujímajú, ale iba ten môj ... 😉

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lanzarote 2021

Príspevok od užívateľa jaro »

Tak sme doma.
Krásny výlet za lietaním sa znova podaril. Je pravda že sme dostali kus veternejšie počasie ako inokedy, ale aspoň sme pokukali po ostrove zaujímavosti a atrakcie (aj ťavy). Famara nebola ale pohľady z diaľky boli ako vždy fascinujúce a motivujúce pre budúcoročné expedície.
Celkom sme na súťaži odlietali dva kolá. Oba boli so štartom Mala, s dostupmi do 800 m. Cik-cak, dopredu na Arietu a spať, niekoľkokrát s rôznymi cilindrami a potom s vetrom od Famary stredom ostrova až za La Assomadu (Mačer). V cieli nebol nikto, ale boli nejaké pekné záfuky. My sme ostali po niekoľkých WP pod štartom. Mňa kus prekvapili podmienky, pri prvom ramene smerom od kopca boli stupaky a bubliny všade, pri druhom síce stúpak bol ale keďže som ho nezobral, reku načo, tak ďalší nebol a mal som problém doletieť s rezervou na pristávačku pod kopec. Mirko, predo mnou, rezervu už nemal, tak nechal v Lanzarotskej krajine svoje nezameniteľné stopy. Ale bez strát.
Potom sme urobili výlet na La Assomadu - Macher (Mačer). Vietor veľmi slabý pre toľko rogál a naviac pred otvorením okna sa nasunul stratus a vydržal do večera. Tak sme to pozlietali a potrenovali pristátie do bezvetria. cez 50 pilotov v "cieli", no paráda pozerať.
V druhom tasku sme uleteli s Mirkom celý task. Dokonca sme ťahali časť trate aj spolu. Rozišli sme sa pri otáčaní skalného zuba pred Radarom. Ja som sa musel vrátiť na rovinu pomedzi mraky, sklesať na 350 m a potom rovným letom so stúpaním zaletieť dostatočne dozadu a otočiť. Mraky sa tvorili jak besné, ťahalo to dohora 2-3 metrami, všade dookola plno rogál. No ... radosť byť vo vzduchu. Darmo, veterné podmienky sú niečo iné ako to čo poznáme my. Po rádiu si dávame už len stručné info, moje posledné bolo že som v cieli a nikoho tu nie je. Bolo mi to divné a jasné že vyhrávam. Vraciam sa na svah a analyzujem. Znova množstvo rogál v cieli na pláži pri reštike. Zaletel som s nad more, pokochal som sa, ale aj rešpekt bol.
Škoda, vyrazili sme na trať skôr ako bolo treba. Chyba bola síce naša, ale tiež vďaka zvláštnemu prístupu španielov, kedy na briefing prišli s nepripravenou tabuľou a mali pomiešané časy z predchádzajúceho dňa. Preto sme to pomýlili. Je to tiež aj poučenie pre budúcnosť, pre nás aj ostatných, z briefingu musia ísť jasné a presné informácie. A hlavne z konca briefingu.
Skvelé bolo stretnutie s Marchelom ktorý lietal v 2018tom na Kráľovke, pokecali sme, vychválil všetko.
Pilotov nás bolo dosť veľa, asi 60, ale v priestore sme sa celkom dobre rozložili.
Cesta skoro plným lietadlom bola v pohode, aj keď množstvo papierov a formulárov pred letom zabije dosť času. Teploty 19-21 st. a na slnku v kaviarni na káve hotové peklo.
Myslím že pri súčasnom obsadení, 5 ľudí v apartmáne, robí z výletu na Lanzarote jedno z najlacnejších lietaní. A to keby sme menej vypili a menej zjedli ... :D :shock: :roll:

Uvidíme sa znova koncom januára 2022.

https://youtu.be/PXWfR3PINt8
https://www.youtube.com/watch?v=agsB-Nkl2gg&t=12s
Ostatné foto a video na Airtribune.com

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Lanzarote 2021

Príspevok od užívateľa juraj »


Napísať odpoveď