1.5 Letisko Nitra

Letové dni 2021
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

1.5 Letisko Nitra

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Aerovlek. Kedže na kopce to nebolo ideme na letisko na plochu prichádzam už pred ôsmou a hneď rozkladám. Také krásne slnečné a bezveterné ráno som dlho nezažil. Pripravím krídlo a pripravujem doplnky nutné k aerovleku. Pomaly začínajú vyliezať plachtári modelári a ostatný s motorom. Nakladám stíhačku na dolinu a už v tom ležím v klude bez stresu. Vytaženosť dráhy vzhladom na nádherné počasie a sviatok práce nám neumožnoval lubovolný interval k štartu tak sme museli aj čakať. Za pár chvýl sa to ale spravilo a už som v tom. Rozbeh na doline je úžasný. Po odlepení to ide parádne no robím základnú chybu a ostávam pod vlečnou rýchlo si uvedomujem chybu ktorú naprávam a za pár sekúnd som nad vlečnou. Taháme smerom S/Z nad dialnicu. Termika vzhladom na obednajšiu hodinu už žila tak som musel sledovať vlečnu a robiť nevyhnutné korekcie. Išlo to úžasne až som vrieskal od štastia. Vypínam sa na predmestí niečo cez 500 metrov. Vo výške je západ a aj pekné mraky. Skúšam točiť nejake bublinky no musím dávať pozor aj na dosť hustú premávku v okolí letiska aj preto prelietam nad janikovce kde je to kludnejsie. Skúsam sa ešte zachytit no už to nevyšlo a mierim na na dráhu.

https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2021/09:36
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 1.5 Letisko Nitra

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pozeram, ze ste stupali 3-4ms to je hodne dobree.
Podla posledneho vyvoja budu pre rogalistov aerovleky idealnou moznostou na lietanie. Kopce su preplnene padakmi a na mnohe sa koli povolenkach a zakazom vjazdu ani autom neda dostat. Uz i ceski repre sa tymto smerom uberaju.
Monotrike

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: 1.5 Letisko Nitra

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Rebík,keď je preletové počasie,tak sa padáky rozprchnu po okolí.Lietaš už aj motorovo,takže vieš,aká je prevádzka vo vzduchu.Teraz je to utlmené,ale na prelete stretnúť vetroň,alebo motorové lietadlo,nie je problém.Vetroňári si väčšinou hlásia,kde sú padáky a rogalá.Motorári sa vyhýbajú našim štartovacím miestam.Občas počúvam aj letecké pásmo daného okrsku.

Napísať odpoveď