8.5. Sľubica

Letové dni 2021
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Tu si píšme kto v sobotu príde.
Zataial
Jaro, Juro

Potom napíšeme čas pre vývoz. Aj kvôli tým kontrolám chcem včas.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Andy potvrdil 10.30 pri kostole Slatvina. Nakladame a vyrazame. Volajte po 10.00 kto bude na ceste.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa juraj »

Z dnešného lietania: https://photos.app.goo.gl/7SJXrP7jyPnvYxTRA
Chvíľu sme boli na kopci hlavne len rogalisti: Jaro, Noro, Martin, Laco, Vlado a ja plus Andy a jeden PG. Postupne ale na kopec nejakí povyliezali.
Dnes som si zvolil nesprávnu veľkosť krídla. Ten Sport 167 bol jednoducho priveľký, na štarte ma po pár krokoch jedna divá bublina podfúkla a ja som odlietal na minimálke a v náklone (hanbil som sa ako pes). Vo vzduchu už to ušlo, kým som vo výškach nad 2000m poriadne nevymrzol a následne pri návrate k Sľubici od Kluknavy nechytil taký stupák, že vario mi išlo rozdrapiť a môj 20 sekundový priemerovák hodnú chvíľu ukazoval nad 5 m/s . To prichádzala najsilnejšia časť dňa a ja som usúdil, že kde iní začínajú, ja končím. A samozrejme, potom som nad pristávačkou hľadal klesák, lebo odrazu to všetko stúpalo.
Ale, všetci sme aspoň chvíľu polietali, nikomu sa nič nestalo a Vlado odchádzal spokojný, lebo sa mu Sľubica zapáčila. Možno najbližšie už svoje krídlo z tej garáže vytiahne.
Jaro nech svoj zážitok opíše sám. :)
Naposledy upravil/-a juraj v So Máj 08, 2021 8:30 pm, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Paráda. Len som smutný, že okrem Jara som nikoho iného na fotkách nespoznal.....

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa juraj »

eduardo napísal:
So Máj 08, 2021 8:28 pm
Paráda. Len som smutný, že okrem Jara som nikoho iného na fotkách nespoznal.....
Ani Nora?

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa basileo »

OUUUUUUU........ gratulujem Vám aj Nám. Aj keď to možno nebolo presne podľa želaní, bolo to aj tak skvele..... :!: Síce pre mňa to bolo náročne, ťažké, bolestivé, verím že tréning mňa posunie ďalej 💪. Nič neje zadarmo a určite nie lietanie. škoda že som neprenasledoval Jara. Možno by som spravil aspoň 1:10 jeho letu :D .Video čoskoro
atlasar <= vranar

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Jaro to dal zas na pána rogalistu je to hvízda Moyes is the best :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaro paráda GRATULUJEM!
Vidím, že Ťa to stále ťahá domov :wink:
Ako bolo v Rokycanoch? Zoznámil si sa s miestnymi? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Možno sme moli so štartom počkať pol hodinku. Ale inak dobre.
Až na zemi som si uvedomil niektoré fakty. Zvrstvenie malo gradient ďaleko nad základne mrakov. Teda čo bežne stupak končí pod mrakom včera končil o 1000 m vyššie.
Nad Sľubicou som točil stúpania do 5 m. Bolo mi kus divné prečo je display tak slabo čitateľný. No bola zima. Chcel som preletieť PO a ist smerom na východ. Od Smerekovice na severe Braniska to malo dobrý smer a rýchlosť. Za Lipovcami stúpam, jak divý, vyvracaky, dobrý predpoklad pokračovať na trať. Je to ale rýchlejšie ako som čakal. Kochal som sa. Až natoľko že ani ruky na kolenách mi nepomohli utiecť mraku. Mal som sa otočiť o 180 a letieť späť. Bolo to rýchle a vedel som že je zle. Ani zákruty ani rovný let nepomohol. Vyťahujem brzdiaci padačik, tan urobil ..pink a bol preč. Hovorím si "... koko ... máš dobré krídlo keruj". Dosť ťažko som rozpoznával šipku a akosi som sa snažil letieť kolmo na trať, ku Sabinovu, tam bolo najmenej mrakov. Ale krútilo sa to všelijako. Hlavne to nebolo rozbité, len to stále bliakalo dohora a netušil som kedy to skončí. Strašne som chcel. Držal som hrazdu v primeranej polohe a mierne korigoval náklony podľa toho ako som to cítil.
Zrazu som si všimol podozrivé farby, bol som biely ako nanuk, lanka mali 3 mm námrazu, trapezy a hrazda na nábežnej hrane tiež. Plachta len na švíkoch sa belela, nábežka zatiaľ dobre. Prešiel ma mráz po chrbte, reku kde mám ten gombík DEICEING?
Potom v 2900 m to prestalo stupať, hľadal som najaký smer čo som si pamätal. Bola zima, preveľká. Tak som trpel a vyhýbal sa stúpaniam. Točenie špirály sa nedalo, nedá sa to bez pevného bodu na zemi. Zbadal som nejaký odlesk podo mnou, po chvíli sa trhol mrak a hľadal som cestu dole, bolo to ťažké, bola zima a 2600 m. Moment trvajúci 13 minút alebo večnosť.
Pošúchal som trapezy a lanká od sriene, držalo to dosť.
Pri Jarovniciach som skúsil spojenie s PO ale bolo to nanič a dievčina ma nepustila ďalej. Tak som si ešte kus poletoval a zohrieval sa. Už som nemal moral na extra stúpania. V 900 m srieň zmizol a ja som pristál v Bzenove.
Teda, výstupný gradient bez zádržnej vrstvy pretiahol stúpania cez mraky, hore bola zima a kondenzácia mrakov podstate nižšia. Asi aj nevylietanosť mi nedala dosť obozretnosti pod mrakmi. Tie obyčajne doteraz inak fungovali. Nezobral som si tentokrát druhý letový prístroj. Čitateľnosť displaya bola mizerná. Tiež zavretý štít na prilbe sa s výdychom rosil a mrzol. Bez neho zase zima ... No vyber si čo chceš.
Myslím že najhoršie je tá zima. To bola riadna demoralizácia. Chvalabou to nebolo viac a dlhšie. Druhá vec je krídlo ma dosť podržalo. Letelo si to svoje a všetko sa to dalo v rukách cítiť.
Píšem toto preto aby ste ostatní dali pozor. Toto nie je udalosť hodná opakovania.
Naposledy upravil/-a jaro v Po Máj 10, 2021 8:33 am, upravené celkom 1 krát.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa Michal »

Konecne poriadny rogalovy prispevok Jaro :) . Si mi pripomenul moj Kohut: viewtopic.php?p=19111#p19111

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa basileo »

Moj let s telemetriou.....
:arrow: https://youtu.be/oD0RJJ5X2hM
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Parádny rozpočet.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Daj nejake info ku kamere.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jaj Laco, nezdá sa mi celkom vhodné umiestnenie tvojej kamery, nakoľko to celkom dosť skresľuje. Na druhej strane to môžu byť celkom zaujímavé prestrihy ako z druhej kamery pri tvorení videa, ale hlavnú by som umiestnil niekam inam. Toto je môj subjektívny, laický názor, hocikto iný môže mať pravdu. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 8.5. Sľubica

Príspevok od užívateľa basileo »

Kamera je Insta 360 dual lens - (dve šošovky, vpredu a vzadu)(existujú tri možnosti šošoviek), preto môžem mat široký zaber, alebo rôzne deformovať a otáčať obraz. K tomu som si dokúpil GPS modul, ktorý ale funguje momentálna len ako diaľková spúšť. GPS dáta som extrahoval cez Xc a vložil cez externú App do videa.
Kamera zaznamenáva v 4k, 5,3k ale šošovky a software nevie dokonale spraviť prechod k zadnej kamere preto vidno po bokoch také veľké skreslenie.
https://www.google.com/search?q=insta36 ... 3sKqfzdUMM

Kamera je umiestená pre skúšku, najbližšie ju dám asi na kýl dozadu a potom pre skúšku zase dopredu
atlasar <= vranar

Napísať odpoveď