Slopovo

Letové dni 2022
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Slopovo

Príspevok od užívateľa jaro »

5.6.2022
V sobotu ráno pršalo, porobili sme u mamy čo bolo treba. V noci zase sprchlo.
V nedeľu o pol jedenástej s bratom vyrážam cez Klenovec, okolo priehrady hore. Cetsa občas vlhká ale žiaden problem. Jedna drevená rampa ale evidentne sa ide cestou vľavo. 4x4 no problem.
Na štarte do 5 m J. Veľa mrakov, n západe na Lomom je mrak až na zem.
Sme sami, rozkladám suším obaly. Prišla štvorkolka, Vlado Orosi z domu pod štartom. Kus sme pokecali. Svojho času chcel strááášne veľa urobiť pre lietanie, kým sa na čas nepresťahoval niekde do Ilavy.
Prišli východniarsky PG a vyšlo aj slniečko, vietor stíchol a začali závany v východu. Prenášam sa dopredu na štart lajnu. Prišli aj miestny PG, Peter a Denisa.
Po polhodinke dlhý slabý náfuk z juhu tak štartujem. Dobré krídlo, v slabých podmienkach a kus vysokej tráve, si urobí svoje len tenisky mi skoro spadli lebo som si asi nezaviazal šnúrky.
Na východnej strane kopca to zabralo. Akoby povedal Vlastík, také kockaté stúpaky. Smerom dopredu výživné stúpanie ale po zatočení nič. Tak som sa tam vznášal, dotočil mrak v 1800 m a posunul sa smerom na Sinec. V doline boli mračky aj tieň, ale stále som mal pocit že som o krok pozadu. Kým som doletel mrak v rozpade a potom tieň.
Tak som si pokýval s mamou na záhrade a v celku dosť svižnom J vetríku pristál neďaleko domova. Zase si krídlo urobilo čo chcelo a pilotom perfektne pristálo. Potom som ho zobral do rúk ja a preniesol 50 m ku ceste. Krátke ale pekné.
Včerajší deň bol dosť vlhký a pri výstupe bez zádržnej vrstvy som od toho čakal viac. Pravdepodobne miera vlhkosti bola už nad optimálnu úroveň.
Kus vyšší tlak vzduchu tomu asi chýbal.

Napísať odpoveď