Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
Michal
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Juraj, vobec si sa ma nedotkol, ba naopak, si mi podhodil dobru temu a ja som to vyuzil aby som sa mohol vyadrit. :D Dufam ,ze v mojom prispevku si kazdy najde svoju poziciu.
No a este ku Fuzgimu. Je od Teba dost nefer, ze nielen tu na fore si vylevas srdce na niekom co sa nemoze branit. To sa nestalo ani na ceskom rogalovom fore , kde tiez maju rogalistu, ktory popisal cele nesuhlasne elaboraty. Nie zeby Fuzgi bol moja krvna skupina, ale kazdy sme dajaky. Spojazdnil 2 startovacky na Hostovciach , povolenka na Haj je unho doma , presne tak, ako pred casom bola povolenka na Kralovu holu u Teba... Myslim, ze co mate medzi sebou by ste si mali vyriesit sami a nezatahovat do toho ostatnych. Poviem Ti mna osobne to dost otravuje. Presne to iste som dorazne povedal aj Fuzgimu. A pokial chce niekto strasit uradmi , nech si v slovenskom bordelicku zrata A aj B, a to myslim aj predstavitelov LAA aj DU.

juraj
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm

Príspevok od užívateľa juraj »

Mišo, len v krátkosti k téme človeka, ktorého meno sa nevyslovuje. Zďaleka to nie je len medzi mnou a ním, píšeš, ako by si nikdy nebol čítal tému bezmotorové štartovačky - Háj z minulého roku. Tam dostal príležitostí na obranu až-až, ale pre agresívne správanie a šírenie nepravdivých obvinení (boli mu vyvrátené na rokovaní na úrade životného prostredia) ho Marián nakoniec z fóra vypol. A nikdy si Ty nebol na žiadnom rokovaní ani na LAA, ani na životnom prostredí ani priamo s ním a nečelil takým klamstvám a obvineniam z jeho strany ako ja. Táto skúsenosť Ti chýba a takisto nevidíš to veľké množstvo práce, ktorú som musel urobiť, aby Háj po tie roky vôbec mohol fungovať. Je ťažké vychádzať s človekom, ktorý si síce na jednej strane formálne prizná chyby, ktoré pred vyše 15 rokmi urobil (ale doteraz podľa všetkého nenapravil - požičiavanie si od druhých a nesplácanie dlhov ), ale následky, ktoré z nich pre neho vyplývali, pripíše Tvojim zlým úmyslom.
Štartovačku na Háji sme celé roky prevádzkovali za lacný peniaz, to, čo teraz s Hájom urobil, teda že nás vytlačil päťnásobnou cenou - 500,-€ za rok (volá sa to aj nepriateľské prevzatie) sa medzi kolegami rogalistami nerobí a hlavne, návrat k pôvodnej cene nebude v dohľadnom čase možný. Takže ak jedného dňa Fusgiho lietanie prestane baviť (aj keď som ho za tie roky, čo býva na Háji, videl letieť len dvakrát) a nám sa podarí znovu dohodnúť Háj s urbariátom, už od Teba nebudeme pýtať 5,-€ na rok, ale 5 a viacnásobok, lebo PG si povolenku na Háj kupovať nemusia a nás je málo. Za 500,-€ sme mohli v pohode kompletne zrekonštruovať rampu (napríklad)
Z týchto dôvodov len veľmi ťažko môžem súhlasiť s vyznením Tvojho príspevku, že vinné sú rovnako obidve strany. Sme tu viacerí, ktorí si ešte živo pamätáme, aký vývoj tomu predchádzal, ako sa Fusgi na Háji po rokoch objavil, akým agresívnym spôsobom vymáhal vrátenie svojich oprávnení (z ktorých kedysi dávno jedno -preukaz inštruktora, získal len vďaka tomu, že som ako vtedajší hlavný inšpektor prižmúril všetky oči) a celé roky nechcel pochopiť, že sú na to určité postupy, ktoré nedokážme obísť. A slovenský piloťák v roku 2018 získal znovu len vďaka mojej dobrej vôli, lebo znovu nebol schopný sám urobiť to, čo zákon a interné postupy LAA vyžadujú. Ja zo svojej strany to vnímam v duchu porekadla: pre dobrotu na žobrotu.

Michal
Kontaktovať užívateľa:

OK , Juraj. Po spolocnych brigadach na Hostovciach som myslel, ze ste si vztahy vyjasnili. Nemienim sa vtom vrtat a klesnut na uroven Sulika s Matovicom. Marian myslim , ze by bolo velmi prospesne zalozit novu temu Sladky vs. Fuzgi a popresuvat to tam. :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja len skromne dodám, ze veľmi podobne som vnímal čo písal Michal. Zvykli sme telefonovať o 8ej ráno a o 9tek kľudne vyrážať nech sme o 11tej pripravený na kopci. Ale keďže nikto nereagoval, tak sme si už volali iba sami 2ja...
Inak vo štvrtok som nemal s autom absolútne žiadny problém. Išiel by som aj sám autom. Aj vyniesol krídla aj zniesol auto. Ale poučenie som si už zobral.

Norbert
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm

Príspevok od užívateľa Norbert »

Inak aj cez víkend som ochotný ísť niekam. Aj na zleťák.

juraj

Michal napísal:
Pi Apr 30, 2021 7:55 am
OK , Juraj. Po spolocnych brigadach na Hostovciach som myslel, ze ste si vztahy vyjasnili. Nemienim sa vtom vrtat a klesnut na uroven Sulika s Matovicom. Marian myslim , ze by bolo velmi prospesne zalozit novu temu Sladky vs. Fuzgi a popresuvat to tam. :D
Mišo, zaspal si vývoj, aj ja som si vtedy na Hosťovciach myslel, že vojnová sekera je zakopaná a že budeme fungovať k spokojnosti obidvoch strán (aj to tak nádejne vyzeralo), ale mýlil som sa. Pritom jediný " hriech", ktorého som sa dopustil bol ten, že som v decembri roku 2019 vybavil povolenie na Háj na ďalších 5 rokov (ale predtým som sa ho nespýtal, či smiem). Takto som to robieval dlhé roky a nikomu to neprekážalo (ani Tebe nie:-)).Týmto sa to zlomilo - viď vlákno Háj. Novú tému otvárať netreba, Ty si toto otvoril sám a ja som cítil potrebu reagovať, lebo si viem predstaviť, ako sa o tom vyjadruje druhá strana.
A pravdu povediac, vyprosujem si , aby si to porovnával so vzťahom Sulík-Matovič, dotklo sa ma to. Aj z vyššie citovaného vlákna môžeš vidieť, že som to nebol ja, kto ten spor vyhrocoval. On si jednoducho zobral do hlavy, že Háj chce mať pod kontrolou výlučne on a išiel za tým hlava-nehlava. Takže teraz platí 500,-€ ročne, hoci nám nemusel platiť nič a využívať ho mohol, nikdy sme mu to nezakazovali a jediné, čo som od neho vyžadoval, bolo hlásenie letov na fórum, s čím si nikdy nemal problém ani Ty. On áno.

sidewinder
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Miso tu nie je co, nie je ake vztahy vysvetlovat., vyjasnovat.
A prosim ta do veci, do ktorych nevydis detailne, tak sa prosim ani nevyjadruj . Lebo pises bludy !!
Ak si si chcel iba kopnut do jura - tak ti to asi vyslo. Ale je to smutne a trapne.
V pripade uja tomasa len jedna rada pre vsetkych -vsetko co povie si treba overovat ,overovat, overovat - vsetko, uplne vsetko.

Juro kasli nato, nedebat dalej na tuto temu. Da sa ta energia nasmerovat lepsie a efektivnejsie vyuzit.

Michal
Kontaktovať užívateľa:

No to som rad ze do toho nevidim. :D A fsimni si kde v tejto debate "Miso-Noro chodia lietat" sa 1x objavilo meno Fuzgi. Fakt pouvazuj, ze fsetky prispevky s tymto menom by bolo dobre dat do jednej temy.

juraj

Mišo, najväčšia sranda je, že prvý raz si jeho meno spomenul Ty:-) Ja ho nemenujem práve preto, aby som u ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú, nevzbudzoval nepodložené predsudky, ale reagujem práve preto, aby z príspevkov ľudí, ktorí tú problematiku poznajú len povrchne (a to si aktuálne Ty a Noro), nenadobudli dojem, že sú tu dvaja kohúti, ktorí sú v podstate rovnakí. Navrhujem túto tému ukončiť a keď chceš, pobavme sa o tom osobne (aj keď mne sa o tom veľmi nechce... :( )
Michal napísal:
Št Apr 29, 2021 9:49 pm
Juraj, vobec si sa ma nedotkol, ba naopak, si mi podhodil dobru temu a ja som to vyuzil aby som sa mohol vyadrit. :D Dufam ,ze v mojom prispevku si kazdy najde svoju poziciu.
No a este ku Fuzgimu. Je od Teba dost nefer, ze nielen tu na fore si vylevas srdce na niekom co sa nemoze branit. To sa nestalo ani na ceskom rogalovom fore , .

juraj

Volal som Andymu. Bol zaskočený, že by to zajtra mohlo byť na Sľubicu letové, nepočítal s tým. Budem mu volať večer, možno, že sa dohodneme až zajtra ráno. Ja by som dal na prvý raz popoludňajšie lietanie v už slabších podmienkach, takže mi stačí vývoz aj po 13.00 a štart medzi 15.00-16.00

juraj

Sľubica sa nekoná, Pišta Vyparina povedal, že je blbosť ísť dnes lietať a ostáva doma prebaľovať záložáky

Michal
Kontaktovať užívateľa:

Juraj, Fuzgi sedi kazdy den pod kopcom v krcme s urbarnikmi, polovnikmi, ochranarmi, pravnikmi a smeje sa Ti na dialku. Chrlenie ohna na vsetky smery Ti nepomoze. Mal by si zmenit taktiku.

eatngo
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am

Príspevok od užívateľa eatngo »

To musia byť inak ostrí právnici, keď sedia každý deň v krčme s high society.

Robo Murin
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Tlačil som číslovanie na vzpiry - Moyes štandard. Mám naviac. Kto potrebuje nech sa ozve.
Prílohy
CislaVzpiryMoyesMini.jpg

basileo
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm

Príspevok od užívateľa basileo »

Kedze viem este skor ako to, ze to viete vobec vy 🤣 tak sa hlasim s poradovým cislom 1. na vikendove polietanie s kýmkoľvek 💪😉
atlasar <= vranar

Napísať odpoveď