Maratón na Dubine

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Maratón na Dubine

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Napadlo mi uskutočniť čosi ako súťaž o výdrž v lietaní na svahu buď jednotlivca, alebo skupiny 2 - 3 pilotov na hociktorom z letových terénov.
Tí piloti, ktorí nie sú takí skúsení, aby lietali prelety a lietajú zatiaĽ na menej výkonných krídlach, si tak môžu urobiť predprípravu na možné budúce prelety (!?!).
Posledné dva-tri dni boli na niečo podobné priam stvorené. Chcelo to iba nemať v daný deň na programe okrem lietania nič iné a byť na štarte už vtedy, keď to začína fúkať.. Verím, že keby sme posledne s Marekom boli na štarte na Dubine už o 10,00 hod., mohli sme rekord v trvaní lietania naozaj urobiť.
Včera (23. 07.) to tu bolo ešte lepšie - fúkal fantastický juh od samého rána fakticky až do tmy. BohužiaĽ, nedá sa byť každý deň na kopci!

Verím, že podobné dni, aké boli teraz, sa ešte zopakujú. Dúfam, že Mareka spolu s chlapcami zo Sp. N. Vsi na túto akciu prehovorím.
Mohlo by to fungovať asi tak, že druhý a ďalší pilot zo skupiny (ak nebudem na to sám) odštartuje aspoň po dvoch hod. po štarte predchádzajúceho pilota. Takýto "štafetový" let by mohol končiť, kým to bude na svahu nosiť a kým sa bude vládať (aby zostali sily aj na bezpečné pristátie!).

Keďže všetci nemáme GPS, uskutočnenie takéhoto rekordu by zostávalo na potvrdení svedkov. Aj tak by nešlo o "metále", ale viac-menej o zábavu.
Kto sa pridá?

Napísať odpoveď